قوانین کباب بازی در سوئد

7
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
222
Samtrygg hy och hyr ut bostad

با خواندن قوانین کباب بازی در سوئد مطمئنا به این فکر میکنید که مگر کباب بازی هم قانون دارد؟ پاسخ سوال شما مثبت است. سوئد از جمله کشورهایی است که برای همه فعالیت ها، قانون و مقرراتی تنظیم کرده است. برای مثال قوانین دوچرخه سواری که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم.
در هر صورت به زودی تابستان سوئد در راه است و هوای گرم و آفتابی وقت خوبی برای کباب بازی یا همان گریل (grilla) است. پس اگر میخواهید با دوستان خود از این هوای آفتابی و گرم برای کباب بازی استفاده کنید، بد نیست قوانین کباب بازی در سوئد را بخوانید.

قوانین کباب بازی در سوئد

زمین شخصی

اگر برای مثال در ویلا زندگی میکنید و زمین شخصی دارید، میتوانید بدون مزاحمت گریل کنید اما با این حال باید مواظب خطرات احتمالی آتش سوزی باشید. برای همین طبق قوانین انجمن مقابله با آتش‌سوزی (brandskyddsföreningen)، باید منقل را در سطحی کاملا صاف و ضد آتش قرار دهید. منقل شما باید حداقل یک متر با دیوار و یا هر وسیله آتش‌زای دیگری فاصله داشته باشد. منقل را نباید به امان خدا رها کرد و همیشه وجود آب و یا کپسول آتش نشانی در نزدیکی محل گریل کردن، الزامیست.

گریل کردن در بالکن خانه‌های آپارتمانی

اینکه آیا میتوانید در بالکن آپارتمان‌تان گریل کنید، بستگی به نوع آپارتمان دارد, آپارتمان شخصی (bostadsrätt) و یا اجاره‌ای (hyresrätt) که هر کدام شرایط خاص خودشان را دارند.
اگر در bostadsrätt زندگی میکنید، باید اساسنامه انجمن‌تان را مطالعه کنید و اگر در خانه های اجاره ایی زندگی میکنید، باید با شرکت خانه تماس بگیرید. معمولا همان روزی که خانه را تحویل گرفتید، چند برگه اطلاعات درباره آتش سوزی و قوانین منطقه به شما داده میشود که از جمله مقررات مربوط به گریل کردن در بالکن نیز وجود دارد.
برای مثال در بعضی از آپارتمان‌ها،گریل کردن با منقل های برقی مجاز است و گریل کردن با منقل های یک بار مصرف، غیر مجاز می باشد.
در هر صورت طبق اداره Samhällssydd och beredskap به هیچ وجه گریل کردن در بالکن توصیه نمیشود.

منقل های یکبار مصرف – Engångsgrill

تقریبا در تمامی فروشگاه‌ها میتوانید engångsgrill و یا همان منقل های یکبار مصرف را خریداری کنید. شاید برای کباب کوبیده، گزینه خوبی نباشد اما به هرحال مرغ، همبرگر و سوسیس را میتوانید روی این منقل ها گریل کنید. طبق توصیه های انجمن مقابله با آتشسوزی، باید این نوع منقل ها در سطحی ضد آتش قرار بگیرند و بعد از کباب کردن، قبل از دور انداختن، با مقدار بسیار زیادی آب کاملا خاموش شوند. در بعضی از پارک ها سطل آشغال های مخصوصی برای این نوع منقل ها در نظر گرفته شده که باید، بعد از خاموش کردن ، آن را در این سطل آشغال ها بیاندازید.
منقل یکبار مصرف Engångsgrill
سطل آشغال منقل یکبار مصرف Engångsgrill

کباب بازی در طبیعت – Naturreservat

اگر دوست دارید در جنگل و طبیعت کباب بازی کنید، بهتر است حتما قوانین و توصیه های خاص آن منطقه را از قبل مطالعه کنید. این توصیه ها معمولا در صفحه اینترنتی استانداری و یا شهرداری منطقه نوشته شده است.
تمام محل هایی که در ابتدای راه، تابلوی زیر را دارند Naturreservat تلقی میشوند.
کباب بازی در طبیعت سوئد
کباب بازی در طبیعت سوئد

آتش با زغال

اگر میخواهید با زغال، آتش درست کنید و از مایعات آتش‌زا مانند نفت، استفاده کنید، حتما بطری نفت را حداقل سه متر دور‌تر از آتش قرار بدهید.

آتش درست کردن در سایر مناطق

طبق قانون Allmänsrätt شما حق درست کردن آتش در طبیعت را دارید اما تنها به شرطی که تمام توصیه ها و قوانین مربوط به آتش درست کردن را رعایت کنید. طبق همین قانون، درست کردن آتش تنها در محل های مخصوص گریل، توصیه میشود. اگر محل مخصوص گریل در نزدیکی شما نبود، با احتیاط کامل آتش روشن کنید. طبق توصیه های Naturvårdsverket اگر حتی یک درصد هم فکر میکنید اینکار ممکن است خطرناک باشد، باید از روشن کردن آتش خودداری کنید.

محل های مخصوص گریل در شهر های استکهلم، گوتنبرگ و مالمو را در لینک های زیر میتوانید پیدا کنید.

در آخر اینکه اگر دلتان هوای کباب بازی و آتش درست کردن به روش سنتی ایرانی کرده و میخواهید چوب خشک جمع کنید و در جنگل آتش به پا کنید، این نکته را به شما متذکر می شویم که با استناد به قانون Allmänsrätt اینکار، آسیب رساندن به طبیعت تلقی میشود و انجام این کار از سوی ما به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

منبع: روزنامه مترو

Vimla Halva Pris i 3mån
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
222
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • 7 دیدگاه

  1. Mehran Farrokhpour در

   کباب درست کردن هم حوصله میخواهد هم جا و مکان ویک باغچه ومحوطه بزرگ ما به کباب درست کردن( بر به کو) Barbecue میگوئیم که در اروپا بیشتر در فصل تابستان رواج دارد در سوپر مارکت ها انواع گوشت ها آماده کرده وسیخ گرفته برای هر ذوق وسلیقه و مذاقی یافت میشود دیگر اینکه چه در باغچه ومحوطه خانه خصوصی وچه در باغ های اطراف شهر اگر کسی بخواهد کباب درست کند نبایستی دود ودم زیادی براه بیاندازد چون مامورین در این صورت با هلیکوپتر جائیکه دود از آن بلند میشود را ضبط کرده و در همان لحظه بسراغ کباب درست کن آمده ووی را جریمه میکنند واین بدو دلیل است یکی برای گرم شدن فضا و آتمسفر و دیگر برای ایمنی وجلوگیری از آتش سوزی مثل ایران نیست که در پیک نیک ها آزادانه دود و دم راه بیاندازی ودر میان درخت‌ها کباب درست کنی درچنین شرایطی هر کس باید حتما اجاق وکباب پز مخصوص برای بربه کو Barbecue داشته باشد و تمام موارد ایمنی را رعایت کند. ….

   • داداش کل کباب بازی حالش به اینه که رو اتیش چوب باشه دود چوب بخوره بهش که مزه بده وگرنه تو خونه هم میشه بزاری تو فر اجاق گاز

  2. Kia Malekzadeh در

   بابا خونه ها اینجا با ایران فرق میکنه . یه جرقه کافیه کل یه خونه ویلایی که همش از چوب ساخته شده رو بفرسته هوا .
   چند روز پیش تو شهر یه خونه آتیش گرفت سه تا خونه بقلیش هم باهاش سوختن . یه وضعی شد اصلا که بیا و ببین

  نظر شما چیست؟

Vimla Halva Pris i 3mån