کمک هزینه مسکن در سوئد – Bostadsbidrag

0
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
Vimla Halva Pris i 3mån

افرادی که درآمد زیادی ندارند، میتوانند درخواست کمک هزینه مسکن (Bostadsbidrag) کنند.

کمک هزینه مسکن در سوئد به سه گروه تعلق میگیرد: جوانان بین 18 تا 28 سال با درآمد کم، خانواده های بچه دار و افرادی که کمک هزینه بیماری و یا فعالیت دریافت میکنند. این افراد بسته به میزان درآمد، سن، تعداد فرزندان، مساحت و هزینه ماهانه مسکن ، مبلغی به عنوان کمک هزینه از طرف اداره بیمه سوئد försäkringskassan دریافت میکنند. در این مقاله ابتدا به مواردی که برای هر سه گروه مشابه است میپردازیم، سپس نگاهی دقیق تر به شرایط هر یک از این گروه ها می اندازیم.

(این مقاله به زودی طبق آخرین قوانین سال 2016 میلادی به روز رسانی خواهد شد)

شما باید در مسکنی که بایت آن کمک هزینه درخواست میکنید، زندگی کنید و در آدرس همان جا ثبت باشید.

البته در بعضی موارد میتوان در این رابطه استثناء قائل شد. صرف نظر از اینکه شما مالک و یا مستاجر مسکن باشید، میتوانید کمک هزینه مسکن دریافت کنید. این بدین معناست که اگر شما مالک خانه( bostadsrätt ) هم باشید، میتوانید برای پرداخت هزینه های خانه، کمک هزینه مسکن دریافت کنید.

درخواست کمک هزینه را بر مبنای درآمد تخمینی خود در طی سال جاری انجام میدهید. اگر درآمدتان بیشتر از مبلغ تخمینی باشد، باید به اداره بیمه اطلاع بدهید تا مقدار اضافی را بازپرداخت کنید.( البته اداره بیمه رابطه مستقیمی با اداره مالیات سوئد دارد و در صورتی که شما این تغییرات را به اداره بیمه اطلاع ندهید، باز هم مجبور به بازپرداخت میشوید.) چنانچه درآمدتان کمتر از مقدار تخمینی باشد، مسلما کمک هزینه بیشتری دریافت میکنید.

کمک مالی مسکن در سوئد bostadsbidrag

کمک هزینه مقدماتی و نهایی (Preliminärt och slutligt bidrag)

اگر تقاضانامه کمک هزینه مسکن شما کامل بوده باشد، بعد از حداکثر ۳۰ روز، از اداره بیمه جواب خواهید گرفت. در صورتی که با تقاضانامه شما موافقت کرده باشند، بیست و هفتم هر ماه مبلغ مشخصی به حساب شما واریز میشود.

کمک هزینه مسکنی که دریافت میکنید preliminärt bidrag نام دارد. مفهوم این امر آنست که با توجه به اطلاعاتی که شما در اختیار اداره بیمه سوئد میگذارید، کمک هزینه محاسبه میشود. اما Slutligt bidrag پس از تعیین مالیات برای سال تقویمی که شما طی آن کمک هزینه دریافت کرده اید، محاسبه میشود. در صورتی که مشخص شود، درآمد شما کمتر از میزان تخمینی بوده، مبلغ اضافی به شما پرداخت میشود و اگر درآمدتان بیشتر از آن بوده باشد، شما موظف به بازپرداخت مبلغ اضافی خواهید بود. حداقل مبلغی که اداره بیمه به صورت پس پرداخت به شما میپردازد و یا شما به اداره بیمه بازپرداخت میکنید، ۱۲۰۰ کرون است.

اگر شما بیشتر از از ۲۵۰۰ کرون اضافه کمک هزینه در یک سال دریافت کرده باشید، باید به علاوه این مبلغ، هزینه‌ایی (avgift) جداگانه را هم پرداخت کنید. مقدار این هزینه به مبلغی که شما اضافه‌تر گرفته اید و وضعیت بازار بهره در سوئد بستگی دارد.

اگر خودتان پی ببرید یا از صندوق بیمه اطلاع حاصل کنید که کمک هزینه مسکن مقدماتی بیشتری دریافت کرده اید، میتوانید آنرا قبل از تعیین کمک هزینه نهایی بازپرداخت کنید. در اینصورت با اداره بیمه تماس بگیرید. در صورتی که تا تاریخ ۳۰ سپتامبر سال بعد، مبلغ اضافی را بازپرداخت کنید، ملزم به پرداخت avgift نیستید.

حتما تغییرات را گزارش دهید، تغییرات شامل کم یا زیاد شدن درآمدتان، نقل مکان کردن شما و یا فرزندانتان، سود از فروش سهام و سایر مواردی که میتواند در گرفتن کمک هزینه تاثیر گذار باشد. این تغییرات را میتوانید به صورت آنلاین در وب سایت اداره بیمه و یا با پر کردن فرم های مخصوص به اداره بیمه سوئد اطلاع بدهید.
اگر سوالی دارید میتوانید با مرکز مراجعان اداره بیمه با شماره 524 524 – 0771 تماس بگیرید.

در این مقاله به نکات زیر نگاهی می اندازیم:

کمک هزینه مسکن برای والدین
کمک هزینه مسکن در سوئد برای جوانان بین ۱۸ تا ۲۸ سال
کمک هزینه مسکن برای افرادی که کمک هزینه فعالیت و یا بیماری دریافت میکنند.

سوالات و جواب:

۱.آیا میتوانم برای ماهای گذشته درخواست کمک هزینه مسکن کنم؟
 1. خیر. (تنها در صورتی که در ماه های گذشته هزینه اجاره خانه شما زیادتر شده باشد.
۲.آیا میتوانم برای خانه ایی که در آدرسم در آن ثبت نشده، درخواست کمک هزینه کنم؟
 1. در بعضی از شرایط بله، برای اطلاعات بیشتر با اداره بیمه تماس بگیرید
۳.شنیده‌ام که در بعضی از موارد، افراد مجبور به بازگرداندن کمک هزینه مسکن میشوند. برای جلوگیری از این کار چه کاری باید انجام دهم؟
 1. در صورتی که هزینه های مسکن و یا درآمد شما تغییر کرد، به اداره بیمه اطلاع بدهید. تا درخواست شما مجددا بررسی شود.
  اگر درآمدتان بیشتر از مقداری که حدس میزنید باشد، بود، وارد سیستم آنلاین اداره بیمه شوید و آن را تغییر دهید، و یا با اداره بیمه تماس بگیرید.
  اگر درآمدتان کمتر از مقداری که حدس میزنید باشد، بود، وارد سیستم آنلاین اداره بیمه شوید و آن را تغییر دهید، و یا با اداره بیمه تماس بگیرید. همچنین میتوانید با پر کردن فرم FK 5098 و ارسال آن به اداره بیمه اطلاع بدهید.
  اگر نقل مکان کردید، باید تقاضانامه جدیدی ارسال کنید.
  در “صفحه من” (Mina sidor) میتوانید موارد زیر را تغییر دهید و به این شکل به اداره بیمه اطلاع بدهید.
 1. افزایش درآمد
 2. تغییر دادن مقدار اجاره‌خانه و یا هزینه های ماهانه مسکن
 3. تغییر وضیعت تاهل ( و یا ثبت شدن اسم فرد دیگری در آدرس منزل شما)
 4. نقل مکان کردن فرزندان از خانه شما
۴.من در خانه‌ایی اجاره نامه دست دوم زندگی میکنم. آیا میتوانم کمک هزینه مسکن بگیرم؟
 1. بله، در صورتی که اجاره نامه شما توسط صاحب خانه اصلی (شرکت خانه) تایید شود.
۵.من به صورت همخانه با کسی زندگی میکنم، آیا میتوانم کمک هزینه مسکن بگیرم؟
 1. خیر، کسی که قسمتی از خانه‌ایی را اجاره میکند، حق گرفتن کمک هزینه مسکن ندارد وقتی صاحب خانه (و یا کسی که اجاره‌نامه به اسم او است) به طور دائمی و یا منظم در همان خانه زندگی میکند.
 2. از طرفی اگر شما دارای فرزند بوده (و همراه فرزندتان) به صورت همخانه با کسی زندگی میکنید، حق گرفتن کمک هزینه خاصی را دارید. برای اطلاعات بیشتر، با اداره بیمه تماس بگیرید و شرایط خودتان را کامل توضیح دهید.

 

منبع: وب سایت اداره بیمه سوئد

مسئول ترجمه: ندا خ

Vimla Halva Pris i 3mån
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
 • نظر شما چیست؟

Vimla Halva Pris i 3mån