صندوق پست دیجیتال در سوئد

10
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
12

نامه های کاغذی كه از طریق پست میگیرید را دیجیتال دریافت كنید!

بیش از یك میلیون نفر در سوئد، برای دریافت پست های اداری و غیر اداری خود به جای نامه كاغذی، از صندوق پست دیجیتال استفاده میكنند كه در این مقاله معرفی و آموزش كار با آن را به شما توضیح میدهیم.

استفاده از این صندوق پستی دیجیتال كاملاً رایگان می‌باشد و از سطح امنیت بالایی برخوردار است. همچنین یك راه بسیار معقول برای حفاظت از محیط زیست بشمار می آید؛ چراكه با استفاده از این سیستم، كاغذهای كمتری بابت ارسال نامه ها استفاده میشود و به همین دلیل در فرایند تبدیل درخت به كاغذ، طبیعت نیز کمتر آسیب میبیند.

کارایی قابل توجه این سیستم‌ها زمانی برای شما مهم و حیاتی میشود که برای مثال در مسافرت و یا برای مدتی به دور از خانه‌تان هستید.

با استفاده از این سیستم، دیگر نگران نامه‌های مهمی که برایتان ارسال میشود نخواهید شد.

اکثر ادارات، زمانی که برای شما قرار ملاقات و یا وقتی برای دیدار با شما را در نظر میگیرند، به طور معمول حدود یک هفته قبل از موعد ملاقات برای شما نامه ای ارسال میکنند که در آن به این موضوع اشاره شده است که اگر تاریخ ملاقات مناسب نیست با آنها تماس بگیرید و تاریخ را تغییر دهید.
در این حال اگر در مسافرت به سر ببرید و نامه‌ای برای شما ارسال شود که تاریخ ملاقات در آن با تاریخ سفرتان تداخل داشته باشد، به وسلیه سیستم صندوق پست دیجیتال خبردار میشوید و میتوانید از طریق ایمیل و یا تماس با اداره مورد نظر، تاریخ ملاقات را تغییر دهید.
در مورد فاکتورها هم به همین ترتیب است. شما میتوانید از تاریخ پرداخت فاکتور آگاهی یابید و از راه دور آن را پرداخت نمایید، تا ناخواسته درگیر جریمه و یا در موارد خاص با اداره مصادره اموال رو به رو نشوید.

بیشتر بخوانید: از فاکتور تا اداره مصادره اموال

در این صندوق پست دیجیتالی ، شما تنها از شركت ها و اداراتی كه به سیستم پست دیجیتال متصل شده باشند، نامه دریافت خواهید كرد. البته در آینده تعداد ارسال كنندگان متصل به این سامانه بیشتر و بیشتر خواهد شد و در نتیجه تعداد نامه های دریافتی شما هم بالاتر خواهد رفت.

نامه هایی که دریافت میکنید میتواند شامل هر نوع نامه اداری و غیر اداری اعم از اظهارنامه مالیاتی، فاکتورها، Kreditupplysning هایی که شرکت‌های مختلف از شما گرفته‌اند، احضاریه ادارات و بسیاری دیگر از این قبیل نامه ها باشد.

چند ویژگی صندوق پست دیجیتال:

  • نامه ها و مدارک خود را میتوانید در موبایل و یا کامپیوتر به صورت دسته بندی شده ذخیره و در زمان نیاز به راحتی پیدا کنید.
  • اسناد و مدارکی که در لحظه به آنها نیاز دارید، در دسترس شما هستند.
  • مطمئن و امن‌تر از نامه های کاغذی و حتی ایمیل.
  • دوستدار و محافظ محیظ زیست.
  • از همه جذاب تر، رایگان و مجانی!
معرفی بهترین صندوق پست دیجیتال Kivra

Kivra یکی از بهترین ارائه دهندگان سرویس صندوق پست دیجیتال است که به صورت رایگان خدمات زیادی را در اختیار شما میگذارد.
در ادامه به شرح بارزترین قابلیت های این سیستم میپردازیم.

قابلیت‌های عمومی

قیمت:رایگان
اتصال به ادارجات و سازمان‌های دولتی:بلی
اتصال به شرکت‌ها و مؤسستات خصوصی:بلی
امکان امضاء قراردادها به صورت دیجیتال:بلی
امکان پرداخت مستقیم قبوض و فاکتورها:بلی

شرح ویژگی‌ها

صندوق دریافت

نامه های دیجیتال از شرکت‌ها و ادارات دولتی

در Kivra میتوانید به صورت اتوماتیک انواع نامه‌ها از جمله اظهارنامه مالیاتی، فاکتورها، kreditupplysning, فیش حقوقی و بسیاری دیگر را از ارسال کننده های طرف قرارداد با Kivra دریافت کنید.
هنگامی که یک نامه جدید به صندوق Kivra شما ارسال میشود، یک ایمیل (یک هشدار در موبایل، در صورتی که از اپلیکیشن Kivra استفاده کنید)، دریافت خواهید کرد، از آن طریق میتوانید وارد صندوق پست دیجیتال خود شده و در هر جایی که هستید نامه خود را بخوانید.

در Kivra قابلیت های متعددی برای سازماندهی، مرتب سازی و بایگانی نامه‌ها تعبیه شده است که به شما کمک خواهد کرد تا در کوتاهترین زمان نامه هایتان را مرتب و دسته‌بندی کنید.

دسته بندی نامه ها در موبایل kivra

مرتب سازی اتوماتیک

بایگانی که مرتب و سریع در دسترس است.

جالب است بدانید که نام Kivra برگرفته از کلمه سوئدی Arkiv (به معنی بایگانی و آرشیو) است. به طوری که اگر حروف Arkiv را به‌هم ریخته و جابه‌جا بنویسید از حاصل آن نام Kivra به دست میآید.
این نشان دهنده آن است که این سیستم مهمترین هدفش ایجاد بایگانی های مرتب و سازماندهی شده است.
هنگامی که شرکت‌ها و ادارات بیشتری به سیستم Kivra متصل میشوند، شما نیز نامه های بیشتر و بیشتری از سوی آنها دریافت خواهید کرد به همین منظور بایگانی و مرتب سازی آنها برای شما بسیار آسان خواهد بود.
نامه های شما به صورت اتوماتیک بر اساس فرستنده دسته‌بندی میشوند تا به راحت‌ترین شکل ممکن در دسترس شما باشند و کار را برای یافتن نامه‌ها هنگامی که به آنها نیاز دارید راحت میکند.

notification alert kivra on mobile

صندوق مشترک

به راحتی صندوق نامه های دیجیتال خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

شاید قرارداد برق منزلتان به اسم شماست و فاکتور به نام شما صادر میشود اما همسر/سامبو شما مسئول پرداخت قبوض ماهانه است. هیچ مشکلی نیست، شما به راحتی میتوانید دسترسی به صندوق پست دیجیتالی خود را با همسر، سامبو، هم‌اتاقی، دوست و یا هر کس دیگری که مدنظرتان است به صورت کامل و یا محدود به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری صندوق پست دیجیتال kivra

پرداخت

فاکتورهایی که در Kivra دریافت میکنید را تنها با یک کلیک پرداخت کنید.

به وسیله سامانه پرداخت الکترونیکی که در Kivra هست، به راحتی فاکتورهای دریافتی و قبوض را پراخت کنید.
تنها کاری که قبل از فعال سازی این قابلیت مورد نیاز است، ورود به Mobilt BankID و راه اندازی آن میباشد، پس از آن فاکتورهایتان تنها با یک کلیک قابل پرداخت میشوند.

بیشتر بخوانید: طریقه نصب و استفاده از BankID

پرداخت قبض و فاکتور از طریق kivra به صورت مستقیم

امضاء الکترونیکی

قراردادها را به صورت دیجیتالی و با Mobilt BankID امضاء کنید.

در سیستم Kivra یک قابلیت رایگان در اختیار شما قرار دارد که به وسیله آن میتوانید قراردادهای مختلف را آپلود کرده و آنها را به صورت الکترونیک با کمک Mobilt BankID امضاء کنید.
با قابلیت آپلود کردن فایل ها در Kivra شما میتوانید نامه ها، فاکتورها قدیمی و هر فایل مهم دیگر کاغذی را به صورت امن و مطمئن آپلود کرده و به صورت مرتب بایگانی کنید تا در هرزمان و هرکجا که هستید آنها را در دسترس داشته باشید.

ثبت نام در Kivra بسیار ساده است، ابتدا با وارد کردن Personnummer، ایمیل و شماره موبایلتان صندوق پستی دیجیتال خود را فعال میکنید. البته اگر Mobilt BankID ندارید اصلاً نگران نباشید؛ چراکه میتوانید به صورت سنتی و با وارد کردن ایمیل و انتخاب یک رمزعبور، صندوق خود را بسازید.

سپس با دانلود اپلیکیشن های Kivra میتوانید در هرکجا که هستید وارد صندوق پست دیجیتال خود شوید.

دانلود اپلیکیشن Kivra برای آیفون (ios) دانلود از AppStore
دانلود اپلیکیشن Kivra برای آندروید دانلود از GooglePlay

لیست تعدادی از شرکت ها و ادارات طرف قرارداد با Kivra