حداقل درآمد ماهانه سال ۲۰۱۵ در سوئد

0
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
5323

مبلغ استاندارد سراسری هر ساله توسط دولت تعيين می شود.

مبالغی که جزء مبلغ استاندارد (riksnorm) هستند، براساس محاسبه های اداره کل حمايت از مصرف کنندگان تعيين شده اند و بايد در سطح يک مصرف معمولی باشند.

به عبارت ديگر نه مصرف حداقل و نه مصرف لوکس. اين مبلغ ها برای خانوارها و گروه های سنی گوناگون درنظر گرفته شده اند. اداره کل بهداری و خدمات اجتماعی هر ساله از طريق برگه های اطلاعاتی در مورد مبلغ استاندارد سراسری، اطلاعاتی منتشر می نمايد.

حداقل درآمد ماهانه در سوئد

در جدول زیر مبالغ مورد تایید دولت برای سال ۲۰۱۵ را مشاهده میکنید.

مخارج شخصی امرار معاش کودکان و نوجوانان دانش آموز

سنکمتر از 1سال1تا2سال3سال4تا6سال
مجموع هزینه های شخصی1740198017301980
بدون نهار – 5روز در هفته1610180015501730
سن7تا10سال11تا14سال15تا18سال19تا20سال
مجموع هزینه های شخصی2410284032503280
بدون نهار – 5روز در هفته

مخارج شخصی امرار و معاش بزرگسالان

یک نفرهمراه با پارتنر
مجموع هزینه های شخصی۲۹۵۰۵۳۲۰

مخارج مشترک هر خانوار

تعداد افراد۱۲۳۴۵۶۷
مجموع هزینه های مشترک۹۳۰۱۰۴۰۱۳۱۰۱۴۹۰۱۷۱۰۱۹۵۰۲۱۲۰

جهت حساب کردن مخارج برای خانوار های بیشتر از ۷ نفر، ۱۷۰ کرون به مبلغ پیش فرض اضافه میشود، به عبارت دیگر تفاوت مخارج خانوار های ۶ نفره و ۷ نفره.در شرایطی شخص بزرگسالی جزء یک خانوار حساب میشود، بدون اینکه سامبو (شریک زندگی) باشد.

برای حساب کردن مبلغ امرار معاش وی، به مثال زیر توجه کنید:

شخص بزرگسالی که با ۵ نفر در یک خانوار است
3292=5+2950÷1710

مبلغ استاندارد سراسری در برگیرنده ی موارد زیر است

خوراک و پوشاک
تفریح و سرگرمی
بهداشت
بیمه کودکان و جوانان
کالا های مصرفی
روزنامه
تلفن و هزینه های تلویزیون

این مبالغ پیش فرض یکی از نکته های اولیه است که سازمان تامین اجتماعی سوئد جهت پرداخت کمک هزینه ی مالی به متقاضیان، به آن توجه دارد.

سوال و جواب درباره ی مبلغ استاندارد سراسری

مبلغ استاندارد سراسری چگونه تعيين می شود؟

مبلغ استاندارد سراسری هر ساله توسط دولت تعيين می شود. مبالغی که جزء مبلغ استاندارد هستند، براساس محاسبه های اداره کل حمايت از مصرف کنندگان تعيين شده اند و بايد در سطح يک مصرف معمولی باشند. به عبارت ديگر نه مصرف حداقل و نه مصرف لوکس. اين مبلغ ها برای خانوارها و گروه های سنی گوناگون درنظر گرفته شده اند.
اداره کل بهداری و خدمات اجتماعی هر ساله از طريق برگه های اطلاعاتی در مورد مبلغ استاندارد سراسری، اطلاعاتی منتشر می نمايد.
اگر من هزينه هائی بيش از آنچه که در مبلغ استاندارد سراسری در نظر گرفته شده است داشته باشم، می توانم کمک هزينه بالاتری دريافت کنم؟

آری. اداره خدمات اجتماعی می تواند در مواردی مبلغی بالاتر از مبلغ استاندارد را محاسبه نمايد. اداره خدمات اجتماعی می تواند تنها در موارد منفرد و پس از قضاوت مجزا روی يک پرونده، اقدام به پرداخت مبلغ بالاتر بنمايد. بطور نمونه، اگر شما به غذای گرانتر نياز داشته باشيد، يا نياز شديدی به تلفن و يا فعاليت های اوقات فراغت داشته باشيد. در چنين شرايطی، شما بايستی بتوانيد به اداره خدمات اجتماعی نشان دهيد که نيازهای شما منجر به هزينه های بالاتر از مبلغ استاندارد می شود.عکس اين موضوع نيز مصداق دارد. يعنی اداره خدمات اجتماعی می تواند در موارد خاصی و آنگاه که دلايل ويژه ای وجود داشته باشد، مبلغ پائين تر از مبلغ استاندارد را بپردازد.

مبلغ استاندارد سراسری برای چه مخارجی بايد کفايت کند؟

غذا: اين محاسبه بر اساس غذای معمولی و مفيد برای چهار هفته شامل صبحانه، ناهار، شام، عصرانه و غذای ما بين وعده های غذائی، صورت گرفته است. هم مواد اوليه و هم غذاهای نيمه آماده در اين محاسبه منظور شده اند ولی خريد شيريني جات، تنقلات و شراب در نظر گرفته نشده است. مخارج خانوار تک نفری قدری بالاتر است، زيرا بايد بسته های کوچک تر خريداری کرد و ضايعات هم بيشتر است.
لباس و کفش: لباس و کفش معمولی برای فصل ها، آب و هواها و موقعيت های مختلف. هزينه تعمير کفش، خشکشوئی و همچنين هزينه های جانبی مانند کيف، ساعت و چتر نيز در نظر گرفته شده است.
اوقات فراغت و بازی: فعاليت های معمولی اوقات فراغت در داخل سالن و در هوای آزاد مانند ورزش و فعاليت های فرهنگی. هزينه های زير نيز در نظر گرفته شده اند: حق عضويت در باشگاه ها و انجمن ها، رفتن به سينما، گوش دادنبه موسيقی، خواندن کتاب، دوچرخه سواری، شنا و آبتنی، اسکی و پاتيناژ. برای کودکان خردسال تر، هزينه وسائلبازی و سرگرمی نيز محاسبه شده است. فعاليت های گرانتر اوقات فراغت مانند سفر تفريحی، داشتن حيوانات خانگی وهزينه کامپيوتر و بازی های کامپيوتری در نظر گرفته نشده است.
بهداشت و درمان: کالاهای بهداشتی مانند صابون، خمير دندان، مسواک و ِکرم پوست در نظر گرفته شده است. هزينه کوتاه کردن مو، ريش تراش و نواربهداشتی نيز در نظر گرفته شده است. هزينه پوشاک برای کودکان زير سه سال درنظر گرفته شده است. کالاها و وسائل درمانی ، ديدار با پزشک، دندانپزشک و خريد دارو در نظر گرفته نشده است.
بيمه کودک و نوجوانان: بيمه گروهی بيماری و حوادث.
کالاهای مصرفی: شامل کالاهائی که برای نگهداری منزل، لباس و کفش ضروری هستند، مانند پودر لباسشوئی، مايع ظرفشوئی و مايع پاک کننده، کيسه جاروبرقی
لامپ و واکس کفش: کاغذ توالت و حوله کاغذی، دستمال کاغذی،نايلون محافظ غذا و کيسه فريزر، نوار چسب و غيره نيز محاسبه شده اند.
روزنامه، تلفن و عوارض تلويزيون: حق آبونمان روزنامه، عوارض تلويزيون و هزينه تلفن و از جمله بخشی از هزينه تلفن همراه. هزينه های کاغذ نامه، کارت پستال و تمبر نيز محاسبه شده اند. هرينه کانال تلويزيون کابلی، اينترنت و کامپيوتر در نظر گرفته نشده است.
———————————————
با تشکر و به امید موفقیت برای یکایک شما عزیزان ، وب سایت ایرانیان سوئد.
تهیه و تنظیم : ندا .خ

منبع : وب سایت اداره کل بهداری و خدمات اجتماعی سوئد
http://socialstyrelsen.se
استفاده و ذکر بخش و یا قسمتی از این متن در وب سایت ، نشریه ، مجله و دیگر رسانه ها با ذکر منابع بلامانع است.

Samtrygg hy och hyr ut bostad
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
5323
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • نظر شما چیست؟

Vimla Halva Pris i 3mån