تفریح در سوئد، این قسمت: پارک حیوانات Kolmården

0
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
101
Samtrygg hy och hyr ut bostad

تا به حال از فاصله چند قدمی کنار حیوانات جنگل بوده اید؟ رقص و خنده دلفین ها را از نزدیک دیده اید؟

می دانستید در همین سوئد باغ وحشی متفاوت با باغ وحش های ایران وجود دارد که در آن شما به راحتی میتوانید کنار تمام حیوانات جنگل باشید بدون بودن میله های بلند و مزاحم!؟
زندگی حیوانات در پارک کُلمُردن ( Kolmården ) کاملا طبیعی و با کمترین دخالت انسانها است. برای مثال خرس ها دقیقا مثل زندگی در جنگل، در محوطه به دنبال غذا میگردند!

سفر به کلمردن ( Kolmården ) برای کودکان ،جوانان و بزرگسالان پر از ماجراجویی و تجربیات تازه است. پس به شما پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله با ما باشید تا کلمردن ( Kolmården ) را بهتر بشناسید.

پارک حیوانات کلمردن ( پارک حیوانات Kolmården )

پارک حیوانات kolmården

اگر در Östergötland زندگی میکنید، میتوانید با اتوبوس های داخل شهری به کلمردن بروید. اگر در Norrköping زندگی میکنید، فقط با 69 کرون میتوانید به راحتی با اتوبوس های Swebus به پارک کلمردن بروید. فاصله پارک کلمردن تا شهر Norrköping فقط نیم ساعت است.

البته از استکهلم و سایر شهر های دیگر هم میتوانید به راحتی با اتوبوس، ماشین شخصی و یا قطار به پارک کلمردن ( Kolmården ) سفر کنید.

از ایستگاه قطار کلمردن تا پارک، حدودا 10 دقیقه راه ماشینی است که البته از اتوبوس های داخل شهری Östgötatrafiken هم میتوانید استفاده کنید. نزدیک ترین فرودگاه به کلمردن، فرودگاه Norrköping و Nyköping می باشد.

Foto: Kolmårdens hemsidan/ Daniel Blückert/ Miche Seiko/ Eero Hannukainen

برای دیدن قیمت ها و رزرو بلیط اتوبوس اینجا کلیک کنید.

برای دیدن قیمت ها و رزرو بلیط قطار اینجا کلیک کنید.

برای دیدن برنامه زمانی اتوبوس های داخلی اینجا کلیک کنید.

Foto: Kolmårdens hemsidan/ Frans Hällqvist/ Miche Seiko/ Roine Magnusson

بهترین زمان برای سفر

پیشنهاد میکنیم روزی را برای این سفر انتخاب کنید که زیاد گرم و آفتابی نباشد، چون خیلی از حیوانات بخاطر آفتاب، زیر سایه یا در خانه هایشان میروند و شاید از دید بازدید کنندگان خارج شوند!

رستوران ها

اگر حس و حال درست کردن غذای خانگی ندارید، میتوانید از بین رستوران های پارک کلمردن یکی را انتخاب کنید! البته تعداد رستوران های این پارک، زیاد نیست، هزینه یک نهار خوشمزه از 49 کرون تا 129 کرون می باشد.
برای دیدن لیست رستوران ها و قیمت غذاها اینجا کلیک کنید.

سفر با ماشین شخصی

طبق تجربه شخصی، پیشنهاد میکنیم با ماشین شخصی به کلمردن بروید. چرا که با پای پیاده، گشتن تمام پارک کمی خسته کننده است. پارک کلمردن تغریبا 3000 متر مساحت دارد و پر از تپه های کوچک است. اجازه رانندگی ، نقشه پارک و هزینه پارکینگ در پارک، 100 کرون میشود که در باجه های ورودی قابل خرید است. در پارک کلمردن ایستگاه های متعددی برای پارک ماشین وجود دارد، برای مثال میتوانید ماشین تان را در ایستگاه Aparium که همان بخش میمون ها است، پارک کنید و بعد از دیدن از این بخش، به ایستگاه بعدی بروید.

البته اگر ماشین شخصی ندارید اصلا نگران نباشید، چرا که با تله کابین های Safari میتوانید از بالا بیشتر حیوانات را نگاه کنید. از حیوانات وحشی مانند شیر تا زرافه و سایر حیوانات.

Foto: Kolmårdens hemsidan/ Frans Hällqvist/ Daniel Blückert

نمایش دلفین ها

شاید یکی از دلایل اصلی رفتن به کلمردن، دیدن نمایش دلفین هاست! نمایش دلفین ها بسیار زیباست. با جدیدترین تکنیک های بین المللی، ارکست سمفونی نورشوپیگ و البته مربی های حرفه ایی، نمایش بسیار زیبایی را خواهید دید.

برای خریدبلیط ورودی اینجا کلیک کنید

بلیط ورودی یک روزه بزرگسالان 399 کرون و کودکان 3 تا 12 سال، 299 کرون است
بلیط ورودی دو روزه برای بزرگسالان 499 کرون و کودکان 399 کرون می باشد

کمپینگ

اگر اهل کمپینگ و چادر زنی در جنگل هستید، میتوانید در چند قدمی حیوانات، شب را صبح کنید! در Safari Camp احساس بودن در افریقا را خواهید داشت! برای شام مهمان باربیکیو کلمردن هستید. صبح روز بعد هم پس از سرو صبحانه، از اسپا افریقایی لذت ببرید.

برای دیدن قیمت و توضیحات کامل درباره تمامی کمپینگ ها و هتل های کلمردن به زبان سوئدی اینجا کلیک کنید.

Foto: Kolmårdens hemsidan/ Carl Swensson/ Emil Hamlin

مترجم: نینا. خ

nina.kh[at]iranianswed[dot]com

Samtrygg hy och hyr ut bostad
Like
Like فوق العاده بود مفید بود نظری ندارم نامفهوم بود مفید نبود
101
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  • نظر شما چیست؟

Vimla Halva Pris i 3mån